od jutra

Od jutra, od stycznia… A może by tak od dzisiaj?

Wraz z nadchodzącym rokiem wielu z nas zaczyna już rozmyślać o tych corocznych, noworocznych postanowieniach. Wiecie, tych obietnicach dawanych samemu sobie, że od stycznia zaczniemy trening na poważnie. Dajemy tylko te wszystkie świąteczne sałatki i serniczek i zamienimy maratony Netflixa, na codzienną rundkę po parku. Ale powiedzmy sobie szczerze – po co czekać?

Czym jest to magiczne styczniowe wyjście z kalendarza? Czy hantle mają wtedy lepsze właściwości, czy bieżnia staje się bardziej miękka? Nie sądzę! Więc dlaczego nie zacząć już teraz?

Nie ma żadnego powodu, aby odwlekać poprawę swojego zdrowia i kondycji. Życie jest zbyt krótkie, aby czekać na określoną datę w kalendarzu. Zacznijmy dzisiaj, bo dlaczego nie?

Kalendarz nie ma mocy magicznej. Kalendarz to tylko kawałek papieru z cyframi, ew. ciąg liczb na Twojej tapecie w telefonie. Nie ma on mocy sprawiania cudów w styczniu. Za twoje zdrowie i kondycja w styczniu, zależą od działań podjętych już teraz. Niech styczeń będzie kontynuacją, nie początkiem: Zamiast traktować styczeń jako magiczną datę, zróbmy go kontynuacją już rozpoczętej drogi zdrowego stylu życia. 

Pamiętaj, że każdy dzień to nowa szansa na zdrowy i aktywny tryb życia. Niech coroczne noworoczne postanowienia staną się codziennym nawykiem, a świąteczne obżarstwo jedynie przystankiem na naszej – już podjętej – drodze do kondycji, formy i zdrowia!

Zdrowych treningów już teraz!

Obserwuj profile Body Travel na:

Możliwość komentowania została wyłączona.